Jaki prezent na urodziny wybrać? Prezentujemy kilka niebanalnych pomysłów

Jaki prezent na urodziny wybrać? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, nawet kilka razy do roku. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na oryginalny prezent, ale ich liczba również jest przecież ograniczona. A coś kupić wypada. Wybierając prezent urodzinowy dla bliskiej osoby mamy trochę łatwiejsze zadanie, ale np. podarunek dla szefa to już poważniejsze […]

Spis treści

Jaki prezent na urodziny wybrać? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, nawet kilka razy do roku. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na oryginalny prezent, ale ich liczba również jest przecież ograniczona. A coś kupić wypada. Wybierając prezent urodzinowy dla bliskiej osoby mamy trochę łatwiejsze zadanie, ale np. podarunek dla szefa to już poważniejsze wyzwanie. Wszakże nie chcemy uchodzić za nudziarzy. Prezentujemy kilka pomysłów, które pozwolą „wyróżnić się z tłumu” na urodzinowym przyjęciu.

Jaki prezent na urodziny – wiersz lub piosenka

Nie każdy ma talent do pisania, więc napisanie „słuchalnego” wiersza lub piosenki to może być nie lada ekstremalne zadanie. Jednak taki prezent na urodziny może naprawdę poruszyć serce.

Jaki prezent na urodziny wybrać - piosenka lub wiersz
Jaki prezent na urodziny wybrać – piosenka lub wiersz. Źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/plakat-retro-vintage-mikrofon

Jeszcze bardziej szalonym pomysłem jest cover popularnego przeboju, w którym uczestniczą np. wszyscy członkowie rodziny, gdzie każdy śpiewa inną partię. Wykonanie takie można okrasić oczywiście dobrze zmontowanym teledyskiem. Takie unikalne wykonanie to z pewnością pamiątka na całe życie.

Prezent na urodziny – wirtualna adopcja

Każdy przyzna chyba, że zwierzęta w prezencie urodzinowym to nie jest najlepszy pomysł. Wiele ryzykujemy. Być może pupil nie spodoba się obdarowanemu. Ale jest inne, trochę mniej inwazyjne rozwiązanie, które wykorzystuje zamiłowanie jubilata do zwierząt.

Jaki prezent na urodziny wybrać - wirtualna adopcja
Jaki prezent na urodziny wybrać – wirtualna adopcja. Źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/kot-na-stole-z-roslinami-dookola_13560802.htm

Istnieje możliwość wirtualnej adopcji zwierząt. Nie tylko psów i kotów, ale również zwierząt w ogrodzie zoologicznym, np. warszawskim. Adopcja nosorożca to miesięczny koszt 1500 zł, zaś mrówkojad wymaga wydatków w wysokości 500 zł. Jednak urocza wikunia andyjska może zostać adoptowana za jedyne 100 zł miesięcznie, a żaba lub wąż jedynie za 50 zł! Osoba obdarowana, oprócz ogromnej satysfakcji i powodu do dumy przed znajomymi, otrzymuje także honorową kartę wstępu do zoo oraz możliwość umieszczenia swojego imienia na tabliczce na wybiegu zwierzęcia.

Prezent na urodziny – audiobook

Popularność audiobooków stale rośnie. Wiele osób porzuca nawet słuchanie muzyki właśnie na rzecz książek w formacie audio. Dlatego jeśli ktoś uwielbia książki lub podcasty, na prezent urodzinowy możemy wybrać kilkumiesięczne członkostwo w jednej z popularnych bibliotek audiobooków.

Audiobooki można oczywiście kupić, ale jest jeszcze inna opcja. Istnieje również możliwość znalezienia książek, których prawa autorskie już wygasły, wówczas nie trzeba za nie płacić. Czasami są to naprawdę dobre pozycje, a jubilat z pewnością doceni czas i energię, które poświęciliśmy na poszukiwania.

Jaki prezent na urodziny wybrać - audiobook
Jaki prezent na urodziny wybrać – audiobook. Źródło: https://stock.adobe.com/pl/images/soft-focus-of-the-books-stacked-up-with-headphone-on-bookshelf-background/384553891

Jeśli masz odrobinę determinacji, możesz nawet samodzielnie przygotować audiobook w wersji rozszerzonej, z podziałem na role. Oczywiście, praca nad długą książką może być czasochłonna, ale przygotowanie audiobooka dla dzieci jest już znacznie prostsze.

Prezent na urodziny – ręcznie malowany obraz na płótnie

Jednym z najlepszych i najbardziej oryginalnych pomysłów na prezent na urodziny jest ręcznie malowany obraz na płótnie. Pomysł ten nie należy do głównego nurtu prezentów urodzinowych, jednak jest to błąd. Obrazy na płótnie mogą stanowić doskonałą alternatywę dla powszechnych podarunków, którymi zapełnione są sklepowe półki. Co ciekawe, oryginalne obrazy od młodych artystów mogą stanowić doskonałą lokatę kapitału. Więc obdarowany takim prezentem jubilat może ucieszyć się podwójnie, za kilka lat.

Jaki prezent na urodziny wybrać - ręcznie malowany obraz na płótnie
Jaki prezent na urodziny wybrać – ręcznie malowany obraz na płótnie

Jeśli szukasz interesującej i oryginalnej propozycji prezentowej dla bliskiej osoby, warto rozważyć zakup ręcznie malowanego obrazu. Bez wychodzenia z domu lub nawet odkładania smartfona możesz to zrobić na stronie MarkoweObrazy.pl.

Prezent na urodziny – podsumowanie

Najważniejsze przy przygotowywaniu prezentów to czas i uwaga, jakie poświęcamy na zauważenie potrzeb drugiej osoby. Nawet jeśli to będzie drobny upominek, jeśli będzie pięknie zapakowany, z osobistą notką i szczerymi życzeniami, na pewno sprawi radość.

Dowiedz się więcej:

Moje prace

Menu